Wystawa zbiorowa artystów związanych z Galerią

W wystawie biorą wykładowcy poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego:

- prof. Bogdan Wegner, urodzony w 1948 r. w Czempiniu. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, studia w PWSSP w Poznaniu(obecnie UAP). Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa w pracowni Stanisława Teisseyre w 1972 roku. Obecnie kieruje VII Pracownią Rysunku na Wydziale Malarstwa. Mieszka i tworzy w Mosinie. Współzałożyciel Galerii Miejskiej w Mosinie, członek Rady Artystycznej Galerii.

Malarstwo prezentował na kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą.

-prof. Jacek Strzelecki, urodzony w 1959 r. w Gnieźnie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Studia w PWSSP w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa otrzymał w pracowni prof. Jana Świtki w 1983 r. Od 1994 kierownik I Pracowni Rysunku, na Wydziale Malarstwa. Mieszka i tworzy w Mosinie. Współzałożyciel Galerii Miejskiej w Mosinie, członek Rady Artystycznej Galerii.

Uprawia malarstwo sztalugowe, monumentalne i rysunek. Brał udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą. Autor polichromii ściennych w korytarzu Uniwersytety Artystycznego, w kościołach: p.w. Św. Józefa w Puszczykowie, p.w. Św. Mikołaja w Mosinie, p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego na Osiedlu Wichrowe Wzgórza w Poznaniu, p.w. Nawrócenia Św. Pawła na Osiedlu Rataje, na ścianach Muzeum Armii Poznań oraz Izby Muzealnej w Mosinie.

-prof. ndzw. UAP Grzegorz Keczmerski, urodzony w 1960 r. w Ostródzie. Studiował w Poznańskiej PWSSP w latach 1983-89. Dyplom w Pracowni Technik Metalowych prof. Tadeusza Jackowskiego. Od 1993 roku asystent w VII Pracowni Rysunku prof. Bogdana Wegnera. Od 2010 kierownik XV Pracowni Rysunku na Wydziale Malarstwa. Od 2008 roku nieprzerwanie pełni funkcję prodziekana na Wydziale Malarstwa. Członek Rady Artystycznej Galerii. Mieszka i tworzy w Mosinie.

Uprawia rysunek i grafikę. Od 1998 roku zajmuje się miedziorytem.

- Prof. ndzw.UAP Wiesław Koronowski, urodzony w 1965 r. w Rypinie. Studiował w PWSSP w Poznaniu. Dyplom w 1990 roku w Pracowni Rzeźby prof. Józefa Kopczyńskiego. Od 1990 r. był asystentem w Pracowni Rzeźby prof. Józefa Petruka. Od 2004 roku kierownik III Pracowni Rzeźby na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych. Mieszka i tworzy w Mosinie.

Jest autorem pomników: „Jana Pawła II” w Kościanie, „ Karola Marcinkowskiego” w Liceum im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, „ Księdza Jerzego Popiełuszki” przed kościołem p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu, „Bolesława Śmiałego” w Pobiedziskach, „Gęsiej fontanny z Gęśnikiem” w Ślesinie, oraz pomników dwóch profesorów Edwarda Taylora i Zbigniewa Zakrzewskiego usytuowanych przed budynkiem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Autor wielu statuetek i tablic pamiątkowych. Jest jednym z inicjatorów Konkursu na Małą Formę Rzeźbiarską im. Prof. Józefa Kopczyńskiego organizowanego przez UAP.

Prof. ndzw. UAP Marek Przybył – urodzony w 1961 r. w Poznaniu. Studiował malarstwo w PWSSP w Poznaniu. W 1987 roku obronił z wyróżnieniem dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Jacka Waltosia i z rysunku w Pracowni prof. Józefa Fliegera. Od 2004 roku kieruje XI Pracownią Malarstwa na Wydziale Malarstwa UAP. Mieszka i tworzy w Mosinie. Członek Rady Artystycznej Galerii Miejskiej w Mosinie.

Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Jest autorem 23 wystaw indywidualnych. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych.

Prof. Wojciech Kujawski – urodzony w 1959 r. w Gnieźnie. W latach 1978-83 studiował na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby PWSSP w Poznaniu. Uzyskał w 1983r. dwa dyplomy; w Pracowni Rzeźby prof. Macieja Szańkowskiego i w Pracowni Rysunku prof. Jarosława Kozłowskiego. W 1991 r. obejmuje Pracownię Rzeźby, obecnie na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP. W latach 1999-2005 pełni funkcję kierownika katedry a następnie dziekana na Wydziale Rzeźby ASP. Mieszka i tworzy w Puszczykowie.

Ważniejsze realizacje; z okazji otwarcia nowej części Starego Browaru wykonał rzeźbę z brązu - duży kufel do piwa. Przy tej okazji pobito dwa rekordy Guinnessa -na największy kufel piwa i największą ilość wypitych z jednego naczynia litrów tego napoju. Rzeźba znajduje się na zewnątrz, na dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu, kolejna rzeźba to obelisk „Stado nosorożców” – w Poznaniu, ul. Krańcowej. Brał udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą.


Zdjęcia z wydarzenia: tutaj

Relacja video: tutaj