WYSTAWY

SALON POETYCKI

SPOTKANIA Z AKTORAMI

BEZ ZASIĘGU

WARSZTATY

Galeria Miejska w Mosinie serdecznie zaprasza na kolejny już wieczór poetycki, który odbędzie się 8 maja 2015r. o godzinie 18:00. Tym razem będziemy gościć prof. Józefa Banaszaka, laureata nagrody im. Witolda Hulewicza, wyróżnionego za dwa tomy dzienników: „Wybrałem Bydgoszcz” i „Pochwała codzienności”. Wydarzenie to poprowadzi poetka Kalina Izabela Zioła.

Józef BANASZAK (ur. 19 marca 1947 w Lednogórze)- zoolog, ekolog, znawca europejskich pszczół, autor (współautor i redaktor) ponad 350 publikacji, w tym 40 książek. Znany w Polsce i daleko poza jej granicami entomolog został nagrodzony przez Zarząd Warszawski Związku Literatów Polskich za wybitne osiągnięcia w dziedzinie literatury faktu w 2014 roku.

Nagroda im. Witolda Hulewicza przyznawana jest każdego roku podczas Warszawskiej Jesieni Poezji w kilku kategoriach. Oprócz byłego rektora Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy, laureatami nagrody zostali także m.in. Bohdan Tomaszewski, Halina Machulska – aktorka, reżyser i pedagog oraz Maciej Maj za fotoalbum pt. „Ring wolny” poświęcony Stanisławowi Zalewskiemu, legendarnemu trenerowi i masażyście, który wraz z Feliksem Stammem i Pawłem Szydłą tworzył potęgę polskiego boksu.

W ubiegłorocznej edycji do nagród pretendowało aż 226 kandydatur. W skład kapituły nagrody wchodzą wybitni naukowcy, intelektualiści i twórcy, wywodzący się głównie ze stołecznych uczelni, takich jak Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina oraz Akademia Sztuk Pięknych.

 

http://gitaramosina.pl/images/mapa%20bitowa%20w%20plakat2011.jpg

 

 

Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia w Galerii Sztuki jest bezpłatny. Jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć, prosimy o wpłaty na konto: Nazwa banku: GBS Mosina Numer rachunku:

 

79 9048 0007 2001 0019 0323 0001


W tytule wpłaty prosimy wpisać "Na działalność statutową Galerii Sztuki w Mosinie".