WYSTAWY

SALON POETYCKI

SPOTKANIA Z AKTORAMI

BEZ ZASIĘGU

WARSZTATY

„Poetycki świat sztuki” to tytuł spotkania, jakie odbyło się w Salonie Poetyckim Galerii Miejskiej w Mosinie w dniu 12 czerwca 2015 r. Gościem wieczoru był prof. Jacek Strzelecki, któremu została przyznana statuetka „Feniksa”- nagroda ekspresjonistyczna im. Tadeusza Micińskiego.

Dariusz Tomasz Lebioda i Kalina Izabela Zioła- członkowie kapituły nagrody, wspólnie z Burmistrzem Gminy Mosina Jerzym Rysiem oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej Małgorzatą Kaptur wręczyli laureatowi statuetkę. Do życzeń dołączyli się również obecni na spotkaniu proboszcz mosińskiej parafii pw. św. Mikołaja, Edward Majka, Dyrektor MOK, Marek Dudek z małżonką, Michał Grudziński –aktor i przyjaciel artysty, oraz Bogumiła Górniak, siostra artysty.

Galeria była wypełniona do ostatniego miejsca przez gości, mogących zapoznać się
z tekstami o sztuce, poezją, recenzjami pisanymi przez Jacka Strzeleckiego, którą odczytali Dariusz T. Lebioda i Kalina I. Zioła. Lebioda, poeta i krytyk sztuki, przedstawił zebranym w Galerii gościom swoją autorską laudację do nagrody pt: „Boski proch”, powstałą na skutek zachwytu nad twórczością laureata. Prowadzący spotkanie zadawali pytania artyście, który odpowiadał na nie w otoczeniu swoich prac.

Spotkanie uświetniła oprawa muzyczna w wykonaniu Tomasza Bateńczuka, który do wierszy naszych gości skomponował muzykę.

Jacek Strzelecki- artysta, profesor UAP, a przede wszystkim Mosiniak, którego monumentalne dzieła zdobią mosińską świątynię, współzałożyciel i inicjator mosińskiej Galerii w ten wieczór okazał się mistrzem słowa, a z tej strony dotąd jeszcze nie mieliśmy okazji Go poznać.

więcej zdjęć: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.765285823585308.1073741860.419793641467863&type=3

 

http://gitaramosina.pl/images/mapa%20bitowa%20w%20plakat2011.jpg

 

 

Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia w Galerii Sztuki jest bezpłatny. Jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć, prosimy o wpłaty na konto: Nazwa banku: GBS Mosina Numer rachunku:

 

79 9048 0007 2001 0019 0323 0001


W tytule wpłaty prosimy wpisać "Na działalność statutową Galerii Sztuki w Mosinie".