PAWEŁ BINKOWSKI

Ceniony aktor Teatru Nowego w Poznaniu, związany z tą sceną od 32 lat. Jak żartuje, trafił tu dzięki… gitarze i perkusji. Prawdą jest, że muzyka towarzyszy mu „od zawsze” – jest aktorem śpiewającym i grającym na instrumentach. Odnajduje się w każdym gatunku scenicznym: od farsy po tragedię. Dziś można Go oglądać między innymi w „Panu Tadeuszu” w reż. Mikołaja Grabowskiego, (Wojski).

Paweł Binkowski to także GŁOS. Kiedyś witał nas na dworcu, od trzech dekad występuje w reklamach radiowych. Jest także lektorem. Potrafi najbardziej skomplikowany lingwistycznie tekst przeczytać z prędkością karabinu maszynowego w sposób nienaganny. Przez kilka lat był też twarzą ogólnopolskiego programu telewizyjnego „Telekurier”.

A poza tym… biega, jeździ na rowerze, obserwuje przyrodę, gotuje, czyta mapy, fascynuje go lotnictwo i historia Poznania. Pasji ma tyle, że obdzieliłby nimi wielu ludzi. Człowiek-orkiestra.

 

Prowadzenie: Anna Kochnowicz-Kann

Zdjęcia: Agnieszka Bereta

 

 

https://www.mosina.pl/front/img/logo.png

 

 

Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia w Galerii Sztuki jest bezpłatny. Jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć, prosimy o wpłaty na konto: Nazwa banku: GBS Mosina Numer rachunku:

 

79 9048 0007 2001 0019 0323 0001


W tytule wpłaty prosimy wpisać "Na działalność statutową Galerii Sztuki w Mosinie".

 

English German Polish