Paweł Kuczyński to rocznik 1976. Ukończył grafikę na poznańskiej ASP (dziś - UAP).
Rysunkiem satyrycznym zajmuje się od 2004 roku. Zdobył ponad sto nagród i wyróżnień. W 2005 roku otrzymał nagrodę "Eryka" od Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury za odkrycie roku.
Wśród najważniejszych nagród wymienić należy:
- złoty (2006) i srebrny (2010) medal Kyoto International Cartoonist Congress
- I nagrodę International Cartoonfestival Knokke-Heist w Belgii (2008)
- II nagrodę World Press Cartoon Sintra 2011.

Z pracami Kuczyńskiego spotykamy się często, jak Państwo się przekonają, może nie do końca zwracając uwagę na nazwisko artysty, bo skupiając się na treści; słynne są - i krążą w sieci - jego prace dotyczące Fb czy gier internetowych (Pokemon). Ale nie tylko o tym opowiada - to, co robi, to błyskotliwa satyra na współczesny świat: komentuje rzeczywistość wirtualną, pochyla się nad problemami związanymi z nierównością społeczną, wykluczeniem, stereotypami, odnosi się do świata polityki. Jego satyra jest najczęściej refleksyjna, bolesna. I jak mówi - "zawiera w niej swoje własne doświadczenia".

"Obserwacje Kuczyńskiego są przenikliwe, ostre i bardzo prawdziwe. To prawda, która czasem wstrząsa. To jest właśnie zadanie artystów – przedstawiać prawdę w sposób, która dociera do najtkliwszych zmysłów. Zmysłu sprawiedliwości, zmysłu piękna, zmysłu humanizmu. To jest sztuka i po to jest sztuka." (digitalsynopsis)

Dla naszej Galerii wybrał 31 prac.

 

 

https://www.mosina.pl/front/img/logo.png

 

 

Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia w Galerii Sztuki jest bezpłatny. Jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć, prosimy o wpłaty na konto: Nazwa banku: GBS Mosina Numer rachunku:

 

79 9048 0007 2001 0019 0323 0001


W tytule wpłaty prosimy wpisać "Na działalność statutową Galerii Sztuki w Mosinie".

 

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa organizatorzy Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego postanowili, że trzecia edycja certyfikacji zaplanowana w bieżącym roku nie odbędzie się. Po unormowaniu sytuacji będzie można przeprowadzić kolejną certyfikację w roku 2021. Akcja będzie odtąd organizowana w cyklu dwuletnim. Tytuły Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego zdobyte przez Państwa w roku 2019 pozostają ważne aż do finału kolejnej edycji akcji.

 

Piotr Basiński
Koordynator Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu  Poznańskiego

English German Polish