GALERIA SZTUKI W MOSINIE to nie tylko miejsce prezentacji sztuki, to także zajęcia edukacyjne dla najmłodszych. Co roku proponujemy określone cykle spotkań tematycznych dla grup uczniowskich.

Tym razem były to warsztaty z klasą IIIc ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie (wychowawczyni - Iwona Hertig) - MOJA RODZINA PRZEZ POKOLENIA.

Warsztaty, prowadzone przez Dorotę Strzelecką i Agnieszkę Beretę, odbywały się raz w miesiącu, począwszy od października 2019 r. Zajęcia w lutym prowadziła Dominika Siąkowska-Goździk. Z powodu pandemii odwołane zostały spotkania w marcu i kwietniu oraz wystawa podsumowująca zajęcia, zaplanowana na koniec kwietnia…

W październiku dzieci pracowały nad portretami dziadków; powstały rysunki w formacie A4.

W listopadzie zaczęły tworzyć meble do wyposażenia pokoi dziadków i rodziców, np. stolik kawowy, stolik do gry w szachy, telewizor, stary zegar… Wcześniej obejrzały krótką prezentację ze zdjęciami wnętrz mieszkalnych z czasów, gdy ich dziadkowie i rodzice byli młodsi.

W grudniu zostały zrealizowane „zdjęcia” rodzinne z wakacji: prace w formacie A3 z wykorzystaniem kredek, farb, kawałków gazet.

W styczniu i lutym wykonywane były kolejne meble z kartonu: kanapy, pufy, regały na książki, szafy, okna oraz dekoracje (kwiaty, wazoniki itp.)… Już ich nie dokończyliśmy.

Dziś chcemy nagrodzić trud i zaangażowanie uczniów prezentacją online.

 

 

https://www.mosina.pl/front/img/logo.png

 

 

Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia w Galerii Sztuki jest bezpłatny. Jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć, prosimy o wpłaty na konto: Nazwa banku: GBS Mosina Numer rachunku:

 

79 9048 0007 2001 0019 0323 0001


W tytule wpłaty prosimy wpisać "Na działalność statutową Galerii Sztuki w Mosinie".

 

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa organizatorzy Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego postanowili, że trzecia edycja certyfikacji zaplanowana w bieżącym roku nie odbędzie się. Po unormowaniu sytuacji będzie można przeprowadzić kolejną certyfikację w roku 2021. Akcja będzie odtąd organizowana w cyklu dwuletnim. Tytuły Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego zdobyte przez Państwa w roku 2019 pozostają ważne aż do finału kolejnej edycji akcji.

 

Piotr Basiński
Koordynator Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu  Poznańskiego

English German Polish