Józef Walczak urodził się w 1946 r. w Poznaniu. W 1973 rozpoczął studia na Wydziale Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu; dostał się na nie za drugim razem, dopiero pięć lat później. W międzyczasie pracował jako terapeuta w Instytucie Ortopedii w Poznaniu, uprawiał akrobatykę, działał w Klubie Wysokogórskim.

W 1977 r. uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni prof. Stanisława Teisseyre’a i rozpoczął pracę jako asystent w pracowni malarstwa prof. Tadeusza Brzozowskiego. Cztery lata później został asystentem w pracowni prof. Jacka Waltosia. W 2000 r. otrzymał tytuł naukowy profesora zwyczajnego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (dawniej ASP). W latach 1991-2017 prowadził VIII Pracownię Malarstwa. Obecnie – jako pedagog - związany jest z Collegium Da Vinci w Poznaniu.

Poza malarstwem, jego największą pasją pozostaje wspinaczka. W 1975 r. przeszedł północno-wschodnią ścianę Mnicha w Tatrach, dwa lata później wziął udział w wyprawie w góry Hindukuszu w Afganistanie. W latach 80-tych brał udział w wyprawach sportowych w Himalaje, w ramach Poznańskiego Klubu Wysokogórskiego. Wspinaczki, podróże zaowocowały cyklami malarskimi.

W 2003 r. zdobył prestiżową nagrodę „Award of Excellence” na 46th Annual International Awards Exhibition w San Diego w Kalifornii.

Jego prace znajdują się w muzeach, galeriach i zbiorach prywatnych w kraju oraz za granicą, między innymi:
Muzeum Narodowym w Poznaniu, Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Narodowe w Pradze, Museum Of Contemporary Art – La Jolla w San Diego (USA), Kubus Galerie – Hannover (Niemcy), Sala San Antonio Abad w Las Palmas (Hiszpania), Galerie Dmochowski w Paryżu (Francja), Les Ateliers w Paryżu (Francja), Galerie T&T w Norymberdze (Niemcy), Iguana Gallery w San Francisco (USA), Galerie d’Art International – Contemporary Art Gallery w Solana Beach (USA).

 

https://www.mosina.pl/front/img/logo.png

 

 

Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia w Galerii Sztuki jest bezpłatny. Jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć, prosimy o wpłaty na konto: Nazwa banku: GBS Mosina Numer rachunku:

 

79 9048 0007 2001 0019 0323 0001


W tytule wpłaty prosimy wpisać "Na działalność statutową Galerii Sztuki w Mosinie".

 

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa organizatorzy Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego postanowili, że trzecia edycja certyfikacji zaplanowana w bieżącym roku nie odbędzie się. Po unormowaniu sytuacji będzie można przeprowadzić kolejną certyfikację w roku 2021. Akcja będzie odtąd organizowana w cyklu dwuletnim. Tytuły Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego zdobyte przez Państwa w roku 2019 pozostają ważne aż do finału kolejnej edycji akcji.

 

Piotr Basiński
Koordynator Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu  Poznańskiego

English German Polish