Bez zasięgu

9 lutego 2020 w Galerii Sztuki w Mosinie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Sztuka i Życie". Tym razem gościem Anny Kochnowicz-Kann był Andrzej Lajborek, aktor Teatru Nowego w Poznaniu. Tydzień wcześniej wystąpił tu z recitalem; tym razem opowiadał o sobie. Chyba po raz pierwszy aż tyle! Nie tylko o Grajewie, gdzie się urodził oraz Toruniu, gdzie spędził dzieciństwo i czas do matury, ale i o Krakowie z okresu studiów, i o Szczecinie, gdzie rozpoczął karierę aktorską, a skąd zabrała go Izabella Cywińska w 1975. Opowiadał też o ludziach dla siebie ważnych. Między innymi o Tadeuszu Łomnickim, przypominając fakty mało znane albo słabo już pamiętane. Andrzej Lajborek uczestniczył w przygotowaniach do premiery "Króla Leara" - spektaklu, który okazał się pożegnaniem wielkiego aktora (Tadeusz Łomnicki zmarł podczas próby, na tydzień przed premierą).

Zdjęcia: Agnieszka Bereta

 

https://www.mosina.pl/front/img/logo.png

 

 

Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia w Galerii Sztuki jest bezpłatny. Jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć, prosimy o wpłaty na konto: Nazwa banku: GBS Mosina Numer rachunku:

 

79 9048 0007 2001 0019 0323 0001


W tytule wpłaty prosimy wpisać "Na działalność statutową Galerii Sztuki w Mosinie".

 

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa organizatorzy Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego postanowili, że trzecia edycja certyfikacji zaplanowana w bieżącym roku nie odbędzie się. Po unormowaniu sytuacji będzie można przeprowadzić kolejną certyfikację w roku 2021. Akcja będzie odtąd organizowana w cyklu dwuletnim. Tytuły Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego zdobyte przez Państwa w roku 2019 pozostają ważne aż do finału kolejnej edycji akcji.

 

Piotr Basiński
Koordynator Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu  Poznańskiego

English German Polish