Popołudnia z muzyką w Galerii

2.02.2020 w cyklu MUZYKA W GALERII odbył się recital ANDRZEJA LAJBORKA, aktora Teatru Nowego w Poznaniu. W roli głównej - Bułat Okudżawa i Włodzimierz Wysocki, ostatni bardowie rosyjscy, niezwykle popularni w Polsce w latach 70. i 80. XX wieku. Nie była to jednak tylko "podróż sentymentalna", bo ich pieśni nadal są aktualne, nadal komentują to, co dzieje się wokół.

Andrzej Lajborek od początku swojej kariery zawodowej zajmuje się piosenką poetycką - jego recitale znajdują się w repertuarze Teatru Nowego w Poznaniu. Szczególnie ukochał pieśni rosyjskie. Jak mówi, ich "serceszczipatielnost" jest nam bliska... I trudno temu zaprzeczyć. Nie tylko jednak o wzruszenie chodzi, bo opowiadają, oczywiście, o miłości i przyjaźni, ale również o odwadze, walce ze sobą, przemijaniu - o tym wszystkim, co buduje życie. Chwytają za serce, ale przemawiają i do rozumu, skłaniając do refleksji.

 

https://www.mosina.pl/front/img/logo.png

 

 

Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia w Galerii Sztuki jest bezpłatny. Jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć, prosimy o wpłaty na konto: Nazwa banku: GBS Mosina Numer rachunku:

 

79 9048 0007 2001 0019 0323 0001


W tytule wpłaty prosimy wpisać "Na działalność statutową Galerii Sztuki w Mosinie".

 

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa organizatorzy Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego postanowili, że trzecia edycja certyfikacji zaplanowana w bieżącym roku nie odbędzie się. Po unormowaniu sytuacji będzie można przeprowadzić kolejną certyfikację w roku 2021. Akcja będzie odtąd organizowana w cyklu dwuletnim. Tytuły Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego zdobyte przez Państwa w roku 2019 pozostają ważne aż do finału kolejnej edycji akcji.

 

Piotr Basiński
Koordynator Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu  Poznańskiego

English German Polish