Popołudnia z muzyką w Galerii

2.02.2020 w cyklu MUZYKA W GALERII odbył się recital ANDRZEJA LAJBORKA, aktora Teatru Nowego w Poznaniu. W roli głównej - Bułat Okudżawa i Włodzimierz Wysocki, ostatni bardowie rosyjscy, niezwykle popularni w Polsce w latach 70. i 80. XX wieku. Nie była to jednak tylko "podróż sentymentalna", bo ich pieśni nadal są aktualne, nadal komentują to, co dzieje się wokół.

Andrzej Lajborek od początku swojej kariery zawodowej zajmuje się piosenką poetycką - jego recitale znajdują się w repertuarze Teatru Nowego w Poznaniu. Szczególnie ukochał pieśni rosyjskie. Jak mówi, ich "serceszczipatielnost" jest nam bliska... I trudno temu zaprzeczyć. Nie tylko jednak o wzruszenie chodzi, bo opowiadają, oczywiście, o miłości i przyjaźni, ale również o odwadze, walce ze sobą, przemijaniu - o tym wszystkim, co buduje życie. Chwytają za serce, ale przemawiają i do rozumu, skłaniając do refleksji.

 

https://www.mosina.pl/front/img/logo.png

 

 

Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia w Galerii Sztuki jest bezpłatny. Jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć, prosimy o wpłaty na konto: Nazwa banku: GBS Mosina Numer rachunku:

 

79 9048 0007 2001 0019 0323 0001


W tytule wpłaty prosimy wpisać "Na działalność statutową Galerii Sztuki w Mosinie".

 

English German Polish