Projekty

TEMAT WARSZTATU: RODZINNA PAMIĄTKA I RODZINNE PODRÓŻE

Celem warsztatu jest stworzenie książki artystycznej w oparciu o tradycyjną technikę teatru japońskiego - Kamischibai. Uczestnicy dowiedzą się, na czym polega praca z obiektem scenicznym, jak interpretuje się tekst i obraz, a następnie zapoznają się z takimi technikami plastycznymi jak malarstwo, rysunek, rzeźba i collage oraz z butaforką teatralną. Zastosowane podczas warsztatu narzędzia i materiały to między innymi tkaniny, papier, drewniane sklejki i listewki.


19 maja 2019, godz. 11.00 – 14.00: Wprowadzenie*

Podczas warsztatów uczestnicy przypomną sobie swoje najniezwyklejsze podróże i zastanowią się, która z nich była najważniejsza. Po tym krótkim wprowadzeniu do tematu warsztatów instrukor wyjaśni, czym jest teatr Kamischibai i pokieruje pracami nad konstruowaniem rekwizytów - obiektów plastycznych. Prace zostaną wykonane na podkładzie introligatorskim o formacie A3 w pozycji horyzontalnej (ma to znaczenie ze względu na techniki animacji książki) w technikach mieszanych (malarskiej, rysunkowej). Część literacka książki zostanie spisana w trakcie warsztatów przez koordynatora projektu. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, jednak maksymalna ilość uczestników to 15 osób.

*Ze względu na obchody święta "Dni Mosiny" warsztat wyjątkowo odbędzie się w niedzielę.

Warsztat prowadzili Martyna i Paweł Stachowczyk. Zdjęcia: Ania England.


25 maja 2019, godz. 11.00 – 14.00: Kontynuacja rozpoczętych zadań

Na drugim warsztacie uczestnicy rozpoczną pracę nad okładką książki, którą będzie otwierana skrzynka pełniąca rolę sceny dla opowiadanej historii. Zbudują ją za pomocą drewnianej sklejki, deseczek, kleju i gwoździków, a następnie zapoznają się z techniką butaforki teatralnej, którą zastosują do plastycznego opracowania tejże skrzynki. Wykorzystane materiały to farby, klej, papier, tkaniny i karton.

Warsztat prowadzili Martyna i Paweł Stachowczyk. Zdjęcia: Ania England.


1 czerwca 2019, godz. 11.00 – 14.00: Zakończenie

Ostatni warsztat poświęcony będzie pracy aktora na scenie. Uczestnicy zapoznają się z technikami pracy z głosem oraz interpretacji tekstu. Wezmą udział w ćwiczeniach aktorskich, dzięki którym zostanie przeprowadzona finałowa prezentacja prac będąca jednocześnie podsumowaniem warsztatów.

Warsztat prowadzili Martyna i Paweł Stachowczyk. Zdjęcia: Agnieszka Bereta.

 

http://gitaramosina.pl/images/mapa%20bitowa%20w%20plakat2011.jpg

 

 

Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia w Galerii Sztuki jest bezpłatny. Jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć, prosimy o wpłaty na konto: Nazwa banku: GBS Mosina Numer rachunku:

 

79 9048 0007 2001 0019 0323 0001


W tytule wpłaty prosimy wpisać "Na działalność statutową Galerii Sztuki w Mosinie".