Projekty

TEMAT WARSZTATÓW: RODZINNA PAMIĄTKA I RODZINNE PODRÓŻE

Celem warsztatów jest stworzenie książki artystycznej w oparciu o tradycyjną technikę teatru japońskiego - Kamishibai. Uczestnicy dowiedzą się, na czym polega praca z obiektem scenicznym, jak interpretuje się tekst i obraz, a następnie zapoznają się z takimi technikami plastycznymi jak malarstwo, rysunek, rzeźba i collage oraz z butaforką teatralną. Zastosowane podczas warsztatu narzędzia i materiały to między innymi tkaniny, papier, drewniane sklejki i listewki.

 

 

Więcej filmów na kanale Youtube (link)


19 maja 2019, godz. 11.00 – 14.00: Wprowadzenie*

Podczas warsztatów uczestnicy przypomną sobie swoje najbardziej niezwykłe podróże i zastanowią się, która z nich była najważniejsza. Po krótkim wprowadzeniu do tematu warsztatów instruktor wyjaśni, czym jest teatr Kamishibai i pokieruje pracami nad konstruowaniem rekwizytów-obiektów plastycznych. Prace zostaną wykonane na podkładzie introligatorskim o formacie A3 w pozycji horyzontalnej (ma to znaczenie ze względu na techniki animacji książki) w technikach mieszanych (malarskiej i rysunkowej). Część literacka książki zostanie spisana w trakcie warsztatów przez koordynatora projektu. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, jednak maksymalna ilość uczestników to 15 osób.

*Ze względu na obchody święta "Dni Mosiny" warsztaty wyjątkowo odbędą się w niedzielę.

Warsztat prowadzili Martyna i Paweł Stachowczyk. Zdjęcia: Ania England.


25 maja 2019, godz. 11.00 – 14.00: Kontynuacja rozpoczętych zadań

Na drugich warsztatach uczestnicy rozpoczną pracę nad okładką książki, którą będzie otwierana skrzynka pełniąca rolę sceny dla opowiadanej historii. Zbudują ją za pomocą drewnianej sklejki, deseczek, kleju i gwoździków, a następnie zapoznają się z techniką butaforki teatralnej, którą zastosują do plastycznego opracowania tejże skrzynki. Wykorzystane materiały to farby, klej, papier, tkaniny i karton.

Warsztat prowadzili Martyna i Paweł Stachowczyk. Zdjęcia: Ania England.


1 czerwca 2019, godz. 11.00 – 14.00: Zakończenie

Ostatnie warsztaty poświęcone będą pracy aktora na scenie. Uczestnicy zapoznają się z technikami pracy z głosem oraz interpretacji tekstu. Wezmą udział w ćwiczeniach aktorskich, dzięki którym zostanie przeprowadzona finałowa prezentacja prac będąca jednocześnie podsumowaniem warsztatów.

 

Warsztat prowadzili Martyna i Paweł Stachowczyk. Zdjęcia: Agnieszka Bereta.

 

https://www.mosina.pl/front/img/logo.png

 

 

Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia w Galerii Sztuki jest bezpłatny. Jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć, prosimy o wpłaty na konto: Nazwa banku: GBS Mosina Numer rachunku:

 

79 9048 0007 2001 0019 0323 0001


W tytule wpłaty prosimy wpisać "Na działalność statutową Galerii Sztuki w Mosinie".

 

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa organizatorzy Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego postanowili, że trzecia edycja certyfikacji zaplanowana w bieżącym roku nie odbędzie się. Po unormowaniu sytuacji będzie można przeprowadzić kolejną certyfikację w roku 2021. Akcja będzie odtąd organizowana w cyklu dwuletnim. Tytuły Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego zdobyte przez Państwa w roku 2019 pozostają ważne aż do finału kolejnej edycji akcji.

 

Piotr Basiński
Koordynator Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu  Poznańskiego

English German Polish