Projekty

TEMAT WARSZTATÓW: DZIECIŃSTWO

Warsztaty poświęcone będą zgłębianiu podstaw technik rysunkowych i pozwolą na swobodne zanurzenie się we wspomnieniach z okresu dzieciństwa. Prace zostaną wykonywane na papierze w formacie A4 w pozycji horyzontalnej (poziomej) i zebrane w całość podczas warsztatów introligatorskich, tworząc jedną książkę podzieloną na trzy rozdziały. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, jednak maksymalna ilość uczestników to 15 osób.


8 czerwca 2019, godz. 11.00 – 14.00: Ważne wydarzenie / rysunek walorowy

Na pierwszych warsztatach uczestnicy dowiedzą się, czym jest rysunek walorowy. Tematem przewodnim będzie ważne wydarzenie z okresu dzieciństwa, które uczestnicy przedstawią za pomocą jednego koloru na białym papierze. Tak, jak na poprzednich warsztatach, zajęciom towarzyszyć będzie krótki wykład oraz prezentacja instruktora, a część literacka zostanie przepisana i wydrukowana przez koordynatora projektu. Materiały i użyte narzędzia to: trzy kolory pisaków (uczestnik wybiera jeden kolor) o różnych grubościach linii, deska do rysowania i biały papier.

Warsztaty prowadził Paweł Flieger. Zdjęcia: Ania England


15 czerwca 2019, godz. 11.00 – 14.00: Ulubiona zabawka lub zwierzę domowe / ekolina

Podczas warsztatów uczestnicy przypomną sobie o ulubionej zabawce lub domowym zwierzątku i odpowiedzą na pytanie o to, dlaczego były ważne, z jakim wydarzeniem się wiązały i jak wyglądały? Technika, w jakiej tworzone będą książki, to ekolina i tusz na białym papierze akwarelowym. Zajęcia poprzedzone będą krótkim wprowadzeniem do malarskich i rysunkowych książek artystycznych, po którym nastąpi prezentacja i sposoby użycia ekoliny w procesie tworzenia malarskich opowieści. Istotna jest również część literacka książki, która będzie spisywana podczas warsztatów, a następnie przepisana i wydrukowana przez koordynatora projektu. Materiały i narzędzia użyte podczas warsztatów to ekolina, blok akwarelowy, woda, pędzle, deski do rysowania i taśma papierowa.

Warsztaty prowadził Paweł Flieger. Zdjęcia: Ania England


22 czerwca 2019, godz. 11.00 – 14.00: Rodzinne podróże / pastele

Ostatnie warsztaty poświęcone będą technice pastelowej, którą dla odmiany uczestnicy wykonywać będą na kolorowym papierze. Po krótkim wprowadzeniu i zapoznaniu się z tematem warsztatów, instruktor zaprezentuje sposób, w jaki należy używać suchego pastelu oraz jak zabezpieczyć gotowe prace. Warsztaty zakończą się podsumowaniem projektu oraz indywidualnym i zbiorowym omówieniem stworzonych dzieł. Niezbędne materiały to: kolorowe papiery, suche pastele, deski do rysowania, fiksatywa.

Warsztaty prowadził Paweł Flieger. Zdjęcia: Ania England

 

https://www.mosina.pl/front/img/logo.png

 

 

Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia w Galerii Sztuki jest bezpłatny. Jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć, prosimy o wpłaty na konto: Nazwa banku: GBS Mosina Numer rachunku:

 

79 9048 0007 2001 0019 0323 0001


W tytule wpłaty prosimy wpisać "Na działalność statutową Galerii Sztuki w Mosinie".

 

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa organizatorzy Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego postanowili, że trzecia edycja certyfikacji zaplanowana w bieżącym roku nie odbędzie się. Po unormowaniu sytuacji będzie można przeprowadzić kolejną certyfikację w roku 2021. Akcja będzie odtąd organizowana w cyklu dwuletnim. Tytuły Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego zdobyte przez Państwa w roku 2019 pozostają ważne aż do finału kolejnej edycji akcji.

 

Piotr Basiński
Koordynator Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu  Poznańskiego

English German Polish