Projekty

WARSZTATY INTROLIGATORSKIE

28 września 2019, godz. 11.00 – 14.00; 6 października 2019, godz. 11.00 - 14.00

Podczas warsztatów uczestnicy zostaną podzieleni na dwuosobowe grupy i wspólnie przygotują poszczególne elementy książki. Warsztaty zostaną poprzedzone krótkim wprowadzeniem do technik introligatorskich, do składu i budowy książki. Następnie uczestnicy własnoręcznie stworzą poszczególne elementy, które zostaną połączone w książki. Ze względu na użycie ostrych narzędzi, warsztaty przeznaczone są dla dzieci powyżej 10 roku życia. Maksymalna ilość uczestników warsztatu - 20.

Propozycja bloku książki: szyty nićmi. Szycie tradycyjne, ręczne bądź klejone w zależności od gramatury papieru. Propozycja okładki: twarda (książkowa). Materiały: klej introligatorski CR, nić i igły, nożyki introligatorskie, kostka introligatorska, linijki metalowe (ok. 50 cm), tektura introligatorska na okładkę (grubość 2mm), 1 arkusz 100x70 cm na 1 książkę, płótno introligatorskie, merla bądź krepina (1 arkusz na jedną książkę), gilotyna - jedna na całe warsztaty (nieobsługiwana przez uczestników) 4 arkusze papieru na wyklejkę, podkładki do cięcia.

 

Warsztaty prowadziła Julia Królikowska. Zdjęcia: Agnieszka Bereta

 

https://www.mosina.pl/front/img/logo.png

 

 

Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia w Galerii Sztuki jest bezpłatny. Jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć, prosimy o wpłaty na konto: Nazwa banku: GBS Mosina Numer rachunku:

 

79 9048 0007 2001 0019 0323 0001


W tytule wpłaty prosimy wpisać "Na działalność statutową Galerii Sztuki w Mosinie".

 

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa organizatorzy Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego postanowili, że trzecia edycja certyfikacji zaplanowana w bieżącym roku nie odbędzie się. Po unormowaniu sytuacji będzie można przeprowadzić kolejną certyfikację w roku 2021. Akcja będzie odtąd organizowana w cyklu dwuletnim. Tytuły Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego zdobyte przez Państwa w roku 2019 pozostają ważne aż do finału kolejnej edycji akcji.

 

Piotr Basiński
Koordynator Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu  Poznańskiego

English German Polish