Projekty

TEMAT WARSZTATÓW: KTOŚ WYJĄTKOWY. OPOWIEŚĆ O CZŁONKU RODZINY

Podczas warsztatów uczestnicy opowiedzą za pomocą różnych technik graficznych o najbardziej niezwykłym członku rodziny. Książki artystyczne powstaną w trzech technikach: linorycie/stemplu, monotypii i wycinance. Wszystkie prace powstaną w formacie A4 w pozycji wertykalnej (pionowej) i tworzyć będą jedną, spójną książkę. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, jednak maksymalna ilość uczestników to 15 osób.


 27 kwietnia 2019, godz. 11.00 – 14.00: Linoryt/Stempel

Na pierwszych warsztatach uczestnicy dowiedzą się, czym jest linoryt, matryca i odbitka graficzna, a następnie zaprojektują prace i za pomocą dłut wytną własne matryce na kawałkach linorytu. Prace będą odbijane w różnych kolorach i na różnych strukturach papieru, tworząc wiele interpretacji tego samego projektu. Warsztaty linorytnicze przeznaczone są dla młodzieży i osób starszych ze względu na użycie ostrych narzędzi. Wariant dla dzieci to odkrywanie techniki graficznego stempla, który wykonają z pianek budowlanych i kawałków styrorytu. Materiały użyte to: farba graficzna w różnych kolorach, wałek drukarski, wybór papierów o różnych strukturach, pędzle, deska do rysowania, dłuta, linoleum, styroryt, pianki budowlane i nożyczki.

Warsztaty prowadziła Agata Marchlewicz. Zdjęcia: Ania England


 4 maja 2019, godz. 11.00 – 14.00: Monotypia

Kolejne warsztaty poświęcone będą najbardziej malowniczej z technik graficznych - monotypii. Dzięki rozprowadzanej na szkle farbie graficznej uczestnicy uzyskają jednocześnie efekty malarskie i graficzne. Warsztaty będą poświęcony głównie eksperymentom z kolorem. Technika odpowiednia zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Niezbędne materiały to: szyba w formacie A4, kolorowe farby graficzne, pędzle, papier graficzny.

Warsztaty prowadziła Agata Marchlewicz. Zdjęcia: Ania England


11 maja 2019, godz. 11.00 – 14.00: Wycinanka

Na ostatnich warsztatach uczestnicy poznają historię i techniki wykonywania wycinanek. Wykorzystają symetrie i graficzny charakter wycinanki do stworzenia czarno-białych portretów członków rodziny. Technika wycinanki jest odpowiednia zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Potrzebne materiały to: czarny papier, nożyczki, gumki i ołówki.

Warsztaty prowadziła Agata Marchlewicz. Zdjęcia: Ania England

 

http://gitaramosina.pl/images/mapa%20bitowa%20w%20plakat2011.jpg

 

 

Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia w Galerii Sztuki jest bezpłatny. Jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć, prosimy o wpłaty na konto: Nazwa banku: GBS Mosina Numer rachunku:

 

79 9048 0007 2001 0019 0323 0001


W tytule wpłaty prosimy wpisać "Na działalność statutową Galerii Sztuki w Mosinie".

 

English German Polish