Rodzinny pamiętnik

 Rys. Paweł Flieger

 

"Rodzinny pamiętnik" to cykl integracyjnych warsztatów dla dzieci, młodzieży szkolnej, dorosłych i seniorów. Ich celem jest stworzenie eksperymentalnych obiektów wykonanych w różnych technikach i formach, które rozwijają kreatywność łącząc w sobie zarówno działania plastyczne jak i literackie. W zależności od zamysłu uczestników, książki mogą być dziełem indywidualnym lub zbiorowym, które - niczym w bibliotece - stanowić będą część większego projektu. Efekt końcowy - kolekcja wyjątkowych książek - będzie nie tylko artystyczną interpretacją codziennego życia, ale również refleksją nad tym, co nas łączy i co dzieli, splatając się w uniwersalną opowieść o ludzkim życiu.

Po zakończeniu warsztatów wydany zostanie katalog podsumowujący ideę projektu, jego główne założenia oraz proces powstawania książek. Katalog będzie dwujęzyczny (polsko-angielski) i ukaże się w wersji drukowanej oraz elektronicznej do darmowego pobrania na stronie Galerii Sztuki. Wernisaż wystawy książki artystycznej "Rodzinny pamiętnik" odbędzie się 30 listopada 2019 roku o godz. 15.00. Wystawa potrwa do 10 grudnia 2019 roku.

"Rodzinny pamiętnik" to nie tylko warsztaty tworzenia książki artystycznej, ale przede wszystkim spotkania integracyjne. Naszym głównym założeniem jest łączenie ludzi poprzez działania artystyczne oraz zachęcanie ich do interpretacji sztuki współczesnej. Wprowadzając nowe formy aktywności do naszej Galerii chcemy pokazać, że sztukę tak naprawdę tworzą opowieści, a Galerię - osoby, które ją odwiedzają.


Zapraszamy do zapisywania się na warsztaty e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 61 819 15 91, podając: datę i nazwę warsztatu, imię i nazwisko oraz wiek uczestników, jak również dane kontaktowe: adres email oraz numer telefonu.


 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

                       

 

https://poznan.tvp.pl/     https://radiopoznan.fm/

 

 

Wernisaż wystawy i katalog

"Rodzinny pamiętnik" był cyklem integracyjnych warsztatów dla dzieci, młodzieży szkolnej, dorosłych i seniorów. Ich celem…

KSIĄŻKA GRAFICZNA

TEMAT WARSZTATÓW: KTOŚ WYJĄTKOWY. OPOWIEŚĆ O CZŁONKU RODZINY Podczas warsztatów uczestnicy opowiedzą za pomocą różnych…

KSIĄŻKA TEATRALNO-PLASTYCZNA

TEMAT WARSZTATÓW: RODZINNA PAMIĄTKA I RODZINNE PODRÓŻE Celem warsztatów jest stworzenie książki artystycznej w oparciu…

KSIĄŻKA RYSUNKOWA

TEMAT WARSZTATÓW: DZIECIŃSTWO Warsztaty poświęcone będą zgłębianiu podstaw technik rysunkowych i pozwolą na swobodne zanurzenie…

KSIĄŻKA - ANIMACJA

TEMAT WARSZTATÓW: JEDZENIE ŁĄCZY POKOLENIA - POTRAWY Z DZIECIŃSTWA Celem warsztatów jest stworzenie poklatkowego filmu…

WARSZTATY INTROLIGATORSKIE

WARSZTATY INTROLIGATORSKIE 28 września 2019, godz. 11.00 – 14.00; 6 października 2019, godz. 11.00 -…

 

https://www.mosina.pl/front/img/logo.png

 

 

Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia w Galerii Sztuki jest bezpłatny. Jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć, prosimy o wpłaty na konto: Nazwa banku: GBS Mosina Numer rachunku:

 

79 9048 0007 2001 0019 0323 0001


W tytule wpłaty prosimy wpisać "Na działalność statutową Galerii Sztuki w Mosinie".

 

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa organizatorzy Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego postanowili, że trzecia edycja certyfikacji zaplanowana w bieżącym roku nie odbędzie się. Po unormowaniu sytuacji będzie można przeprowadzić kolejną certyfikację w roku 2021. Akcja będzie odtąd organizowana w cyklu dwuletnim. Tytuły Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego zdobyte przez Państwa w roku 2019 pozostają ważne aż do finału kolejnej edycji akcji.

 

Piotr Basiński
Koordynator Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu  Poznańskiego

English German Polish