×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /public_html/galeria/wwwgaleria/images/INP.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/INP

W październiku Galeria Historyczna udostępniła materiały do akcji medialno – edukacyjnej organizowanej przez IPN - ”Zapal znicz pamięci”. Były to biogramy i zdjęcia dwóch osób rozstrzelanych 20 października 1939r. na rynku w Mosinie. W dniu akcji, 25 października, zapaliliśmy znicze w miejscach pamięci o rozstrzelanych w Mosinie tj. pod tablicą pamiątkową, Pomnikiem Ofiar Powstań i Wojen oraz na cmentarzu.

----------

Organizowana po raz dwunasty akcja jest wspólnym przedsięwzięciem Oddziałowych Biur Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy oraz Radia Poznań i regionalnych rozgłośni Polskiego Radia. W bieżącym roku tematem wiodącym będą ofiary niemieckich zbrodni, które zginęły w egzekucjach organizowanych na terenie Wielkopolski, Pomorza, Kujaw, Górnego Śląska oraz w regionie łódzkim podczas Operacji Tannenberg. W Wielkopolsce - tradycyjnie już - przypomnimy historię pierwszego obozu koncentracyjnego na ziemiach polskich, Fortu VII.

Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Marka Woźniaka.

Tego dnia zachęcamy do zapalenia zniczy w miejscach pamięci oraz do przesyłania zdjęć dokumentujących to wydarzenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

{gallery}INP{/gallery}