GALERIA SZTUKI W MOSINIE to nie tylko miejsce prezentacji sztuki, to także zajęcia edukacyjne dla najmłodszych. Co roku proponujemy określone cykle spotkań tematycznych dla grup uczniowskich.

Tym razem były to warsztaty z klasą IIIc ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie (wychowawczyni - Iwona Hertig) - MOJA RODZINA PRZEZ POKOLENIA.

Warsztaty, prowadzone przez Dorotę Strzelecką i Agnieszkę Beretę, odbywały się raz w miesiącu, począwszy od października 2019 r. Zajęcia w lutym prowadziła Dominika Siąkowska-Goździk. Z powodu pandemii odwołane zostały spotkania w marcu i kwietniu oraz wystawa podsumowująca zajęcia, zaplanowana na koniec kwietnia…

W październiku dzieci pracowały nad portretami dziadków; powstały rysunki w formacie A4.

W listopadzie zaczęły tworzyć meble do wyposażenia pokoi dziadków i rodziców, np. stolik kawowy, stolik do gry w szachy, telewizor, stary zegar… Wcześniej obejrzały krótką prezentację ze zdjęciami wnętrz mieszkalnych z czasów, gdy ich dziadkowie i rodzice byli młodsi.

W grudniu zostały zrealizowane „zdjęcia” rodzinne z wakacji: prace w formacie A3 z wykorzystaniem kredek, farb, kawałków gazet.

W styczniu i lutym wykonywane były kolejne meble z kartonu: kanapy, pufy, regały na książki, szafy, okna oraz dekoracje (kwiaty, wazoniki itp.)… Już ich nie dokończyliśmy.

Dziś chcemy nagrodzić trud i zaangażowanie uczniów prezentacją online.