Niezwykle utalentowany rzeźbiarz, ale i artysta z powodzeniem uprawiający rysunek. Urodził się 16.04.1982 r. w Lubartowie. Po maturze w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, w 2002 r. podjął studia na ASP w Poznaniu na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych w pracowni prof. Józefa Petruka, a następnie prof. Wiesława Koronowskiego. W 2008 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem w zakresie rzeźby (u prof. Józefa Petruka) i rysunku (u prof. Jacka Strzeleckiego).

Obecnie pracuje na stanowisku profesora UAP na swojej macierzystej Uczelni, na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych, a także w Collegium da Vinci w Poznaniu (kierunek Grafika).

Wśród wielu funkcji i aktywności zawodowych na szczególną uwagę zasługują dwie: od 2008 roku jest kierownikiem Studenckiego Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej oraz współorganizatorem autorskiego projektu prof. W. Koronowskiego Brygada Pigmaliona.

Zajmuje się rzeźbą, grafiką, rysunkiem i projektowaniem graficznym.

Jak sam mówi, w centrum jego wypowiedzi twórczej jest człowiek, tworzy figuratywne i realistyczne formy, czy a-anatomiczne struktury i przestrzenne instalacje. Realizowane przez niego prace to przestrzenne hybrydy: przenikania się brył, struktur i gestu rysunkowego. Stara się ukazać wolność twórczą i plastyczność materii wyrwanej z ram kanonu, przedstawia nieskończone możliwości autonomicznej kreacji.

Ma na koncie ponad 25 wystaw indywidualnych, brał udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą, między innymi w Niemczech, Belgii, Szwajcarii.

 

 

https://www.mosina.pl/front/img/logo.png

 

 

Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia w Galerii Sztuki jest bezpłatny. Jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć, prosimy o wpłaty na konto: Nazwa banku: GBS Mosina Numer rachunku:

 

79 9048 0007 2001 0019 0323 0001


W tytule wpłaty prosimy wpisać "Na działalność statutową Galerii Sztuki w Mosinie".

 

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa organizatorzy Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego postanowili, że trzecia edycja certyfikacji zaplanowana w bieżącym roku nie odbędzie się. Po unormowaniu sytuacji będzie można przeprowadzić kolejną certyfikację w roku 2021. Akcja będzie odtąd organizowana w cyklu dwuletnim. Tytuły Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego zdobyte przez Państwa w roku 2019 pozostają ważne aż do finału kolejnej edycji akcji.

 

Piotr Basiński
Koordynator Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu  Poznańskiego

English German Polish