Rodzinny pamiętnik. Warsztaty tworzenia książki artystycznej integrującej pokolenia - Książka graficzna

Actual timezone:
Kalendarz
Galeria Sztuki w Mosinie
Data
27.04.2019 11:00 - 14:00

Opis

TEMAT WARSZTATU: KTOŚ WYJĄTKOWY. OPOWIEŚĆ O CZŁONKU RODZINY

Podczas warsztatów uczestnicy opowiedzą za pomocą różnych technik graficznych o najbardziej niezwykłym członku rodziny. Książki artystyczne powstaną w trzech technikach: linorycie/stemplu, monotypii i wycinance. Wszystkie prace powstaną w formacie A4 w pozycji wertykalnej (pionowej) i tworzyć będą jedną, spójną książkę. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, jednak maksymalna ilość uczestników to 15 osób.

Linoryt/Stempel

Na pierwszym warsztacie uczestnicy dowiedzą, się czym jest linoryt, matryca i odbitka graficzna, a następnie zaprojektują prace i za pomocą dłut wytną własne matryce na kawałkach linorytu. Prace będą odbijane w różnych kolorach i na różnych strukturach papieru, tworząc wiele interpretacji tego samego projektu. Warsztat linorytniczy przeznaczony jest dla młodzieży i osób starszych ze względu na użycie ostrych narzędzi. Wariant dla dzieci to odkrywanie techniki graficznego stempla, który wykonają z pianek budowlanych i kawałków styrorytu. Materiały użyte to: farba graficzna w różnych kolorach, wałek drukarski, wybór papierów o różnych strukturach, pędzle, deska do rysowania, dłuta, linoleum, styroryt, pianki budowlane i nożyczki.


Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: http://galeriamosina.pl/index.php/pl/projekty/rodzinny-pamietnik.


Zapraszamy do zapisywania się na warsztaty e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 61 819 15 91, podając: datę i nazwę warsztatu, imię i nazwisko oraz wiek uczestników jak również dane kontakowe: adres email oraz numer telefonu.

 

https://www.mosina.pl/front/img/logo.png

 

 

Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia w Galerii Sztuki jest bezpłatny. Jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć, prosimy o wpłaty na konto: Nazwa banku: GBS Mosina Numer rachunku:

 

79 9048 0007 2001 0019 0323 0001


W tytule wpłaty prosimy wpisać "Na działalność statutową Galerii Sztuki w Mosinie".

 

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa organizatorzy Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego postanowili, że trzecia edycja certyfikacji zaplanowana w bieżącym roku nie odbędzie się. Po unormowaniu sytuacji będzie można przeprowadzić kolejną certyfikację w roku 2021. Akcja będzie odtąd organizowana w cyklu dwuletnim. Tytuły Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego zdobyte przez Państwa w roku 2019 pozostają ważne aż do finału kolejnej edycji akcji.

 

Piotr Basiński
Koordynator Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu  Poznańskiego

English German Polish