WYSTAWY

SALON POETYCKI

SPOTKANIA Z AKTORAMI

BEZ ZASIĘGU

WARSZTATY

Rodzinny pamiętnik. Warsztaty tworzenia książki artystycznej integrującej pokolenia - Książka teatralno-plastyczna

Actual timezone:
Kalendarz
Galeria Sztuki w Mosinie
Data
19.05.2019 11:00 - 14:00

Opis

TEMAT WARSZTATU: RODZINNA PAMIĄTKA I RODZINNE PODRÓŻE

Celem warsztatu jest stworzenie książki artystycznej w oparciu o tradycyjną technikę teatru japońskiego - Kamischibai. Uczestnicy dowiedzą się, na czym polega praca z obiektem scenicznym, jak interpretuje się tekst i obraz, a następnie zapoznają się z takimi technikami plastycznymi jak malarstwo, rysunek, rzeźba i collage oraz z butaforką teatralną. Zastosowane podczas warsztatu narzędzia i materiały to między innymi tkaniny, papier, drewniane sklejki i listewki.


19 maja 2019, godz. 11.00 – 14.00: Wprowadzenie*

Podczas warsztatów uczestnicy przypomną sobie swoje najniezwyklejsze podróże i zastanowią się, która z nich była najważniejsza. Po tym krótkim wprowadzeniu do tematu warsztatów instrukor wyjaśni, czym jest teatr Kamischibai i pokieruje pracami nad konstruowaniem rekwizytów - obiektów plastycznych. Prace zostaną wykonane na podkładzie introligatorskim o formacie A3 w pozycji horyzontalnej (ma to znaczenie ze względu na techniki animacji książki) w technikach mieszanych (malarskiej, rysunkowej). Część literacka książki zostanie spisana w trakcie warsztatów przez koordynatora projektu. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, jednak maksymalna ilość uczestników to 15 osób.

 

*Ze względu na obchody święta "Dni Mosiny" warsztat wyjątkowo odbędzie się w niedzielę.

 


Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: http://galeriamosina.pl/index.php/pl/projekty/rodzinny-pamietnik.


Zapraszamy do zapisywania się na warsztaty e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 61 819 15 91, podając: datę i nazwę warsztatu, imię i nazwisko oraz wiek uczestników jak również dane kontakowe: adres email oraz numer telefonu.

 

http://gitaramosina.pl/images/mapa%20bitowa%20w%20plakat2011.jpg

 

 

Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia w Galerii Sztuki jest bezpłatny. Jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć, prosimy o wpłaty na konto: Nazwa banku: GBS Mosina Numer rachunku:

 

79 9048 0007 2001 0019 0323 0001


W tytule wpłaty prosimy wpisać "Na działalność statutową Galerii Sztuki w Mosinie".