SALON POETYCKI Galerii Sztuki w Mosinie – WIATR OD ARARATU

 

W sobotę 4 czerwca 2022 odbył się w Salonie Poetyckim Galerii Sztuki w Mosinie wieczór poezji i muzyki ormiańskiej –"Wiatr od Araratu".

 

Wśród przybyłych gości było wielu profesorów: profesorowie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Jacek Strzelecki, Wiesław Koronowski i Marek Przybył - autor obrazów towarzyszących spotkaniu, profesor Edward Balcerzan z UAM w Poznaniu, profesor Grzegorz Pełczyński z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz profesor Marderos Ara Sayegh z Politechniki Wrocławskiej z małżonką Tanią, rodzice grających i śpiewających na spotkaniu ormiańskich muzyków, George Sayegh i Aramo Sayegh . Spotkanie zaszczycili też swoją obecnością prezes Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Ryszard Bączkowski, radna Rady Miejskiej w Mosinie Jolanta Szymczak, poznańska malarka Rozalia Nowak i wielu innych szacownych gości.

 

Wszystkich zgromadzonych przywitała pani Dorota Strzelecka, Dyrektor Galerii Miejskiej w Mosinie. Przypomniała, że już wcześniej, przed trzema laty, Galeria gościła braci Sayegh. 

 

W sobotę znów zabrzmiały w murach starej synagogi piękne ormiańskie pieśni w wykonaniu młodych muzyków oraz wiersze ormiańskich poetów, zarówno współczesnych, jak i klasycznych, z XIX i XX wieku, w tłumaczeniu Kaliny Izabeli Zioła, która prowadziła to spotkanie.

 

Swoistym bonusem spotkania było oprowadzenie prof. Marka Przybyła po własnej wystawie.

 

Poniżej fotorelacja Agnieszki Berety..

 

LINK