W sobotę 7.12.2019r. w Galerii Sztuki w Mosinie odbyło się świąteczne spotkanie z poezją i kolędą. Wieczór poprowadzili Kalina Izabela Zioła wraz z Jerzym Strukiem i zespołem Arete. Najpierw wysłuchaliśmy nastrojowej poezji (czytanej i śpiewanej), a później wszyscy wspólnie śpiewaliśmy kolędy, przy akompaniamencie Agnieszki Kargulewicz i Romualda Andrzejewskiego.

Zespół Arete tworzą poznańscy artyści, wykonujący autorską piosenkę literacką, którą przeplatają z elementami bluesa, jazzu czy flamenc, bo tego, co w duszy gra nie można zamknąć w sztywnych i ustalonych gatunkach. Do tej pory artyści nagrali cztery studyjne płyty: Pierwszy Promień (2010), Wędrujemy (2012), Niech życie trwa! (2015) oraz Więcej miłości! (2018) Grupa wykonuje kompozycje, do których słowa i melodie tworzy lider zespołu – poeta Jerzy Struk. Nazwa grupy pochodzi od słowa Areté (gr. αρετη) i oznacza cnotę, męstwo, stałe dążenie do doskonałości moralnej i dzielności etycznej. Nazwa cóż, filozoficzna jakby, ale i filozofem przyszło być poecie…

Zespół dysponuje bardzo szerokim repertuarem. Od kompozycji delikatnych, nastrojowych i lirycznych poprzez dynamiczne aż do piosenek niezwykle radosnych i żywiołowych. Siłą Arete są teksty o uniwersalnym przesłaniu okraszone bogatą muzyczną aranżacją o różnorodnej stylistyce. Ich twórczość trafia więc do szerokiego grona odbiorców. Sześćdziesiąt niepowtarzalnych kompozycji to czuły bilet do krainy łagodności, wzbogacony olbrzymią dawką muzycznego optymizmu i energetycznym brzmieniem. Charakterystyczne gitarowe solówki, subtelne interpretacje wokalne i niezapomniane melodie skrzypiec.

Źródło: http://www.jerzystruk.pl/arete/?page_id=15