Galeria Sztuki w Mosinie zaprasza na otwarcie wystawy:

 

PAULINA RYMARKIEWICZ / ENKLAWA – malarstwo

 

Wernisaż odbędzie się 9 marca 2024 o godz. 17:30

Wystawa czynna do 7 kwietnia 2024

*

Jak pisze autorka:

„Tytuł wystawy – ENKLAWA – traktuję jako wyrażenie obrazowe świata wewnętrznego, przestrzeni odzwierciedlania emocji, zarówno swoich, jak i osób z najbliższego otoczenia w świecie pełnym przebodźcowań sensorycznych. Stanowi obszar relacjonowania przeżyć, potrzebę dobrowolnej izolacji, poglądów, obaw, trosk czy nawet marzeń.

Wystawa składa się z prac malarskich i komiksowych. Prace malarskie, wchodzące w skład dyplomu magisterskiego, w którym podjęłam temat granicy jawy i snu, obejmują przejaw zależności świata wewnętrznego i zewnętrznego w postaci ułudy.

 

Prace komiksowe, pełniące wcześniej funkcję płaszczyzny dla rozwoju świadomości emocjonalnej w kontekście neuroróżnodności, odgrywają rolę zapisu osobistych obserwacji, przemyśleń i reakcji na różnego rodzaju sygnały ze świata zewnętrznego poprzez narrację opowieści obrazowej”.

 

*

PAULINA RYMARKIEWICZ

Urodzona 16.04.1995 roku w Pile.

W latach 2016–2021 studiowała na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu na Wydziale Malarstwa i Rysunku. Dyplom licencjacki uzyskała w 2019 roku, przedstawiając pracę pt. „Sztuka jako lekarstwo na nieśmiałość i nadwrażliwość”, przygotowaną pod opieką prof. dr hab. Marka Przybyła. Dyplom magisterski otrzymała w 2021 roku za pracę „Sennik malarski”, zrealizowany pod kierunkiem dr hab. Tomasza Kalitki w zakresie malarstwa sztalugowego.

W latach 2022–2023 odbywała roczne studia podyplomowe w zakresie Grafika Artystyczna na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej UAP.

 

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz sztuką komiksu. Prace malarskie odnoszą się do nadrealizmu. Podejmuje w nich tematy dotyczące korelacji świata zewnętrznego z wewnętrznym człowieka, odwołując się do języka metaforycznego i symbolicznego oraz relacji człowieka z otaczającą go przestrzenią w kontekście stanu emocjonalnego.