MARCIN MURAWSKI (ur. 1974)

Altowiolista o międzynarodowej renomie.

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu (1998), następnie kontynuował edukację w Królewskiej Jutlandzkiej Akademii Muzycznej w Aarhus (Dania). Jest laureatem międzynarodowych konkursów, solowych i kameralnych, m.in. w Poznaniu (1993), Łodzi (1998) i Sopocie (Grand Prix 2002).

Prowadzi ożywioną działalność koncertową jako solista i kameralista, występując na prestiżowych festiwalach w kraju oraz w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Estonii, Francji, Gruzji, Holandii, Islandii, na Litwie, Łotwie, w Niemczech, Norwegii, Słowacji, Szwecji, Ukrainie, we Włoszech, w USA (m.in. w Carnegie Hall) oraz w Nowej Zelandii.

Jest też cenionym pedagogiem - doktorem habilitowanym sztuk muzycznych, profesorem nadzwyczajnym Akademii Muzycznej w Poznaniu, wychowawcą wielu absolwentów – laureatów nagród i wyróżnień. Regularnie prowadzi kursy mistrzowskie z altówki i z zakresu muzyki kameralnej w Europie (Bergen, Reykjavik, Dublin, Ryga, Tallin, Tibilisi), w USA oraz w Nowej Zelandii (Wellington). Wielokrotnie zasiadał w jury konkursów krajowych, jest także ekspertem Centrum Edukacji Artystycznej. Współpracuje z wytwórnią Acte Préalable, dla której obok kompozycji z minionych epok, nagrywa utwory współczesne - w tym specjalnie jemu dedykowane, m.in. amerykańskiego twórcy i altowiolisty Michaela Kimbera.

Należy do International Viola Society, Australian and New Zealand Viola Society oraz Hummel Gesellschaft w Weimarze.

Więcej informacji: www.marcinmurawski.eu

Niedzielny koncert wypełnią utwory Heinricha Ignaza Franza Bibera, Pawła Michałowskiego i Michaela Kimbera.

 

Prowadzenie: Anna Kochnowicz-Kann

Zdjęcia: Agnieszka Bereta